Nedēļa ekonomikāNedēļa ekonomikā

10.11.-16.11.2014.
 1. Patēriņa cenas būtiski nemainās
  Patēriņa cenu līmenim oktobrī nemainoties, gada inflācija Latvijā sarukusi līdz 0.7%, savukārt pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija bija 0.5%.

 2. Audzis ārējās tirdzniecības apgrozījums un tekošā konta deficīts
  Septembrī salīdzinājumā ar augustu būtiski audzis gan Latvijas preču eksports, gan imports, savukārt salīdzinājumā ar pērnā gada septembri eksports nedaudz samazinājies, bet imports – pieaudzis. Palielinoties preču negatīvajam saldo un samazinoties pakalpojumu pozitīvajam saldo, septembrī palielinājies Latvijas maksājumu bilances tekošā konta deficīts. 

 3. Bezdarba līmenis saglabājies nemainīgs
  Oktobrī bezdarbnieku skaitam gandrīz nemainoties, reģistrētais bezdarbs Latvijā saglabājies 8.2% līmenī no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
03.11.-09.11.2014.
 1. Apstiprināta jaunā valdība
  Saeima 5. novembrī apstiprinājusi jauno valdību Laimdotas Straujumas vadībā. To veidos trīs koalīcijas partneri – partija Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība.

 2. Eiropas Centrālā banka pārņem Eiropas lielāko banku uzraudzību
  Ar 4. novembri Eiropas banku vienotās uzraudzības mehānisma ietvaros ECB pārņēmusi Eiropas lielāko banku uzraudzību. ECB tieši uzraudzīs 120 eiro zonas lielākās bankas, kas pārvalda 85% no kopējā banku sektora aktīvu apjoma. Latvijā ECB uzraudzīs trīs aktīvu ziņā lielākās Latvijas bankas: Swedbank, SEB banku un ABLV banku.

 3. Aug rūpnieciskās ražošanas apjoms
  Septembrī gan rūpniecības produkcijas kopapjoms, gan apstrādes rūpniecībā saražotais apjoms palielinājies kā salīdzinājumā ar augustu, tā arī salīdzinājumā ar pērnā gada septembri.
  lasīt vairāk

 4. Paraksta līgumu par bankas Citadele pārdošanu
  Privatizācijas aģentūras valde parakstījusi līgumu par valstij piederošo bankas Citadele akciju pārdošanu valdības izraudzītajai starptautiskajai investoru grupai.
27.10.-02.11.2014.
 1. Iekšzemes kopprodukta kāpums palēninās
  Saskaņā ar CSP ātro novērtējumu iekšzemes kopprodukts 3. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieaudzis par 2.2%, bet salīdzinājumā ar šā gada 2. ceturksni – par 0.4%.
  lasīt vairāk

 2. Audzis kredītu apjoms
  Septembrī jau otro mēnesi pēc kārtas pieaudzis banku iekšzemes kredītportfelis.
  lasīt vairāk

 3. Mazumtirdzniecības apgrozījums gada skatījumā turpina pieaugt
  Lai gan mazumtirdzniecības apgrozījums septembrī bijis nedaudz zemāks kā augustā, salīdzinājumā ar pērnā gada septembri tas pieaudzis par 3.6%.
  lasīt vairāk

20.10.-26.10.2014.
 1. Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisijas sastāvu
  Eiropas Parlaments atbalstījis nākamās Eiropas Komisijas sastāvu, kurā Latvijas pārstāvim Valdim Dombrovskim būs viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amats.

 2. Ražotāju cenas būtiski nemainās
  Septembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieaudzis vien par 0.1%, pārsniedzot iepriekšējā gada atbilstošā perioda līmeni par 0.3%.

 3. Samazināts 2013. gada vispārējās valdības budžeta deficīts
  Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem vispārējās valdības budžeta deficīta oktobra notifikācijas rezultātiem vispārējās valdības budžeta deficīts 2013. gada beigās bija 0.9% no IKP – par 0.1 procentu punktu zemāks nekā uzrādīja aprīļa notifikācija.
13.10.-19.10.2014.
 1. Bezdarbs turpina sarukt
  Arī septembrī Latvijā turpinājies bezdarba līmeņa kritums – mēneša laikā sarūkot par 0.2 procentu punktiem perioda beigās tas veidoja 8.2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
06.10.-12.10.2014.
 1. Paaugstinājušās patēriņa cenas
  Vidējam patēriņa cenu līmenim septembrī palielinoties par 0.5%, gada inflācija sasniegusi 1.0%, bet pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija – 0.4% līmeni.
  lasīt vairāk

 2. Rūpniecības rādītāji saglabājas stabili
  Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms augustā salīdzinājumā ar jūliju pieaudzis par 0.1%, bet salīdzinājumā ar 2013. gada augustu tas samazinājies par 0.9%.
  lasīt vairāk

 3. Sarucis ārējās tirdzniecības apjoms
  Augustā gan Latvijas eksports, gan imports samazinājies kā salīdzinājumā ar šā gada jūliju, tā arī pērnā gada augustu. Tomēr importa samazinājums bijis straujāks, tādēļ ārējās tirdzniecības bilance uzlabojusies.
  lasīt vairāk

 4. Atbalsta V. Dombrovska kandidatūru EK viceprezidenta amatam
  Atbildīgās Eiropas Parlamenta komitejas atbalstījušas bijušā Latvijas premjerministra Valda Dombrovska atbilstību Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos.

29.09.-05.10.2014.
 1. Palēninājies IKP kāpums
  Saskaņā ar CSP publiskotajiem datiem iekšzemes kopprodukts šā gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieaudzis par 2.3%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni – par 0.9%.
  lasīt vairāk

 2. Mazumtirdzniecībā saglabājas mērens pieaugums
  Lai gan mazumtirdzniecības apgrozījums augustā nedaudz atpalicis no jūlija līmeņa, salīdzinot ar 2013. gada augustu tas pieaudzis par 3.9%.

22.09.-28.09.2014.
 1. Vērojams neliels kreditēšanas pieaugums
  Augustā kopējais banku kredītportfelis palielinājies par 0.2%, bet uzņēmumiem izsniegto kredītu atlikums – par 0.8%.
  lasīt vairāk

 2. Pieņem grozījumus Maksātnespējas likumā
  Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Maksātnespējas likumā, kas cita starpā paredz ieviest arī tā saukto nolikto atslēgu principu.

15.09.-21.09.2014.
 1. Akceptē bankas "Citadele" pārdošanu
  Valdība nolēmusi pārdot valstij piederošās daļas bankā "Citadele" starptautiskai investoru grupai, tostarp 25% bankas kapitāldaļu iegūs ASV fonds "Ripplewood Holdings". Darījuma nosacījumi un pārējie investori līdz līguma noslēgšanai netiks atklāti.

 2. Ražotāju cenas nemainās
  Ražotāju cenas Latvijā augustā salīdzinājumā ar jūliju kopumā nav mainījušās, cenām nedaudz pieaugot vietējā tirgū realizētajai, bet samazinoties eksportētajai produkcijai.


08.09.-14.09.2014.
 1. Strauji audzis eksports
  Jūlijā būtiski palielinājies Latvijas preču eksports – salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi tas audzis par 9.0% un salīdzinājumā ar 2013. gada jūliju – par 7.4%.
  lasīt vairāk

 2. Patēriņa cenu līmenī nelielas svārstības
  Lai gan patēriņa cenas augustā samazinājušās par 0.6%, gada inflācija zemākas bāzes ietekmē augusi līdz 0.8% un pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija – līdz 0.3%.
  lasīt vairāk

 3. Bezdarbs turpina sarukt
  Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā augustā samazinājies vēl par 0.2 procentu punktiem – līdz 8.4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

 4. Sola atjaunot „Liepājas metalurga” darbību
  Kompānija "KVV group", kurai piedāvāts iegādāties maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" pamatražotni, sola tās darbības atsākšanu jau līdz šā gada beigām.