Nedēļa ekonomikāNedēļa ekonomikā

08.12.-14.12.2014.
 1. Strauji audzis Latvijas eksports
  Oktobrī rekordaugstu līmeni sasniedzot Latvijas eksportam un nedaudz samazinoties importam, būtiski uzlabojusies ārējās tirdzniecības bilance.
  lasīt vairāk
   
 2. Inflācija saglabājas zema 
  Patēriņa cenām novembrī samazinoties par 0.3%, gada inflācijas līmenis Latvijā veidojis 0.9% un pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija - 0.6%.
  lasīt vairāk
   
 3. Nedaudz audzis bezdarba līmenis
  Novembrī, bezdarbnieku skaitam sezonāli palielinoties, reģistrētais bezdarbs Latvijā pieaudzis par 0.1 procentu punktu līdz 8.3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
   
 4. Sagatavots nākamā gada budžets
  Valdība apstiprinājusi un Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi  2015. gada valsts budžeta likumprojektu (tajā plānots deficīts 1% apmērā no IKP), kā arī vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015.-2017. gadam.
01.12.-07.12.2014.
 1. Stabili pieaug darba samaksa
  Šā gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni pieaugusi par 7.4%, sasniedzot 775 eiro, bet vidējā neto darba samaksa – par 8.7%, saniedzot 566 eiro.
  lasīt vairāk
   
 2. Maksājumu bilances tekošajā kontā saglabājas mērens deficīts 
  Latvijas maksājumu bilances tekošā konta deficīts 
  3. ceturksnī palielinājies līdz 250 milj. eiro jeb 4.0% no IKP. Vienlaikus samazinājies finanšu konta deficīts, toties sarucis kapitāla konta pozitīvais saldo.
  lasīt vairāk
   
 3. Nedaudz augusi rūpniecības produkcijas izlaide
  Rūpniecības produkcijas izlaide oktobrī salīdzinājumā ar septembri palielinājusies par 0.6% un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri – par 1.6%.
  lasīt vairāk
24.11.-30.11.2014.
 1. Turpinājies mērens iekšzemes kopprodukta pieaugums
  Šā gada 3. ceturksnī Latvijas IKP salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni pieaudzis par 2.4% un salīdzinājumā ar šā gada 2. ceturksni – par 0.5%.
  lasīt vairāk
   
 2. Aug mazumtirdzniecības apgrozījums
  Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri pieaudzis par 1.5% un salīdzinājumā ar 2013. gada oktobri – par 4.7%.
   
 3. Ražotāju cenas sarūk
  Ražotāju cenās Latvijas rūpniecībā oktobrī salīdzinājumā ar septembri samazinājušās par 0.5% un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri – par 0.1%.
   
 4. Naudas piedāvājums saglabājies stabils
  Oktobrī vien nedaudz samazinājies banku izsniegto kredītu un pieaudzis piesaistīto noguldījumu atlikums, kopējam naudas piedāvājumam gandrīz nemainoties.
  lasīt vairāk
10.11.-16.11.2014.
 1. Patēriņa cenas būtiski nemainās
  Patēriņa cenu līmenim oktobrī nemainoties, gada inflācija Latvijā sarukusi līdz 0.7%, savukārt pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija bija 0.5%.

 2. Audzis ārējās tirdzniecības apgrozījums un tekošā konta deficīts
  Septembrī salīdzinājumā ar augustu būtiski audzis gan Latvijas preču eksports, gan imports, savukārt salīdzinājumā ar pērnā gada septembri eksports nedaudz samazinājies, bet imports – pieaudzis. Palielinoties preču negatīvajam saldo un samazinoties pakalpojumu pozitīvajam saldo, septembrī palielinājies Latvijas maksājumu bilances tekošā konta deficīts. 

 3. Bezdarba līmenis saglabājies nemainīgs
  Oktobrī bezdarbnieku skaitam gandrīz nemainoties, reģistrētais bezdarbs Latvijā saglabājies 8.2% līmenī no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
03.11.-09.11.2014.
 1. Apstiprināta jaunā valdība
  Saeima 5. novembrī apstiprinājusi jauno valdību Laimdotas Straujumas vadībā. To veidos trīs koalīcijas partneri – partija Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība.

 2. Eiropas Centrālā banka pārņem Eiropas lielāko banku uzraudzību
  Ar 4. novembri Eiropas banku vienotās uzraudzības mehānisma ietvaros ECB pārņēmusi Eiropas lielāko banku uzraudzību. ECB tieši uzraudzīs 120 eiro zonas lielākās bankas, kas pārvalda 85% no kopējā banku sektora aktīvu apjoma. Latvijā ECB uzraudzīs trīs aktīvu ziņā lielākās Latvijas bankas: Swedbank, SEB banku un ABLV banku.

 3. Aug rūpnieciskās ražošanas apjoms
  Septembrī gan rūpniecības produkcijas kopapjoms, gan apstrādes rūpniecībā saražotais apjoms palielinājies kā salīdzinājumā ar augustu, tā arī salīdzinājumā ar pērnā gada septembri.
  lasīt vairāk

 4. Paraksta līgumu par bankas Citadele pārdošanu
  Privatizācijas aģentūras valde parakstījusi līgumu par valstij piederošo bankas Citadele akciju pārdošanu valdības izraudzītajai starptautiskajai investoru grupai.
27.10.-02.11.2014.
 1. Iekšzemes kopprodukta kāpums palēninās
  Saskaņā ar CSP ātro novērtējumu iekšzemes kopprodukts 3. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieaudzis par 2.2%, bet salīdzinājumā ar šā gada 2. ceturksni – par 0.4%.
  lasīt vairāk

 2. Audzis kredītu apjoms
  Septembrī jau otro mēnesi pēc kārtas pieaudzis banku iekšzemes kredītportfelis.
  lasīt vairāk

 3. Mazumtirdzniecības apgrozījums gada skatījumā turpina pieaugt
  Lai gan mazumtirdzniecības apgrozījums septembrī bijis nedaudz zemāks kā augustā, salīdzinājumā ar pērnā gada septembri tas pieaudzis par 3.6%.
  lasīt vairāk

20.10.-26.10.2014.
 1. Eiropas Parlaments apstiprina jauno Eiropas Komisijas sastāvu
  Eiropas Parlaments atbalstījis nākamās Eiropas Komisijas sastāvu, kurā Latvijas pārstāvim Valdim Dombrovskim būs viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amats.

 2. Ražotāju cenas būtiski nemainās
  Septembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieaudzis vien par 0.1%, pārsniedzot iepriekšējā gada atbilstošā perioda līmeni par 0.3%.

 3. Samazināts 2013. gada vispārējās valdības budžeta deficīts
  Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem vispārējās valdības budžeta deficīta oktobra notifikācijas rezultātiem vispārējās valdības budžeta deficīts 2013. gada beigās bija 0.9% no IKP – par 0.1 procentu punktu zemāks nekā uzrādīja aprīļa notifikācija.
13.10.-19.10.2014.
 1. Bezdarbs turpina sarukt
  Arī septembrī Latvijā turpinājies bezdarba līmeņa kritums – mēneša laikā sarūkot par 0.2 procentu punktiem perioda beigās tas veidoja 8.2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.
06.10.-12.10.2014.
 1. Paaugstinājušās patēriņa cenas
  Vidējam patēriņa cenu līmenim septembrī palielinoties par 0.5%, gada inflācija sasniegusi 1.0%, bet pēdējo 12 mēnešu vidējā inflācija – 0.4% līmeni.
  lasīt vairāk

 2. Rūpniecības rādītāji saglabājas stabili
  Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms augustā salīdzinājumā ar jūliju pieaudzis par 0.1%, bet salīdzinājumā ar 2013. gada augustu tas samazinājies par 0.9%.
  lasīt vairāk

 3. Sarucis ārējās tirdzniecības apjoms
  Augustā gan Latvijas eksports, gan imports samazinājies kā salīdzinājumā ar šā gada jūliju, tā arī pērnā gada augustu. Tomēr importa samazinājums bijis straujāks, tādēļ ārējās tirdzniecības bilance uzlabojusies.
  lasīt vairāk

 4. Atbalsta V. Dombrovska kandidatūru EK viceprezidenta amatam
  Atbildīgās Eiropas Parlamenta komitejas atbalstījušas bijušā Latvijas premjerministra Valda Dombrovska atbilstību Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos.

29.09.-05.10.2014.
 1. Palēninājies IKP kāpums
  Saskaņā ar CSP publiskotajiem datiem iekšzemes kopprodukts šā gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieaudzis par 2.3%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni – par 0.9%.
  lasīt vairāk

 2. Mazumtirdzniecībā saglabājas mērens pieaugums
  Lai gan mazumtirdzniecības apgrozījums augustā nedaudz atpalicis no jūlija līmeņa, salīdzinot ar 2013. gada augustu tas pieaudzis par 3.9%.