07.09.2021.

Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās

Attālinātas studijas, ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock

Latvijas Bankas ekonomisti un eksperti līdz ar mācību gada sākumu atsāk vieslekcijas augstskolās Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā un Liepājā, skaidrojot aktuālos ekonomikas un finanšu politikas un teorijas jautājumus un veidojot diskusijas par tiem.

Šādu iespēju Latvijas Banka piedāvā jau astoto mācību gadu. Vieslekciju cikls tika uzsākts 2014./2015. mācību gadā. Kopumā šo gadu laikā notikušas vairāk nekā 165 lekcijas, kuras apmeklējuši aptuveni 6300 klausītāju.

Latvijas Bankas mērķis ir palīdzēt augstskolu studentiem ekonomikas un uzņēmējdarbības studijās sasaistīt teoriju ar aktuālajām makroekonomiskajām un finanšu norisēm Latvijā, Eiropā un pasaulē. Šādu kompleksu pieeju atbalsta un sekmē augstskolu mācībspēki un savās anketās pozitīvi novērtē un gaida Latvijas Bankas ekonomistu vieslekcijas apmeklējušie studenti – vairāk nekā 93% to dalībnieku, viņu vidū arī ekonomikas mācībspēki, lekcijas novērtējuši kā labas un ļoti lietderīgas.

Rudens semestrī lekcijās tiks apskatītas tādas eiro zonas centrālajām bankām aktuālas tēmas kā norises Latvijas tautsaimniecībā un eiro zonas monetārās politikas reakcija uz pandēmiju, bet globālās tautsaimniecības tendences un Eiropas ekonomiskās atveseļošanās priekšnosacījumi tiks analizēti lekcijās pavasara semestrī.

Jau tradicionāli studentiem tiks piedāvātas lekcijas par maksājumu bilances statistikas sagatavošanu, kā arī būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kā mūsdienu maksājumus ietekmē inovācijas, tehnoloģiju attīstība un ikdienas digitālā transformācija.

Iepriekš piedāvāto lekciju klāstu šajā mācību gadā papildinās arī saruna par Rīgas ekonomisko attīstību Latvijas, Baltijas un Eiropas mērogā, analizējot reģiona attīstības dinamiku kopumā.

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, lekcijas tiks piedāvātas gan klātienē, gan attālināti, kā arī atsevišķas lekcijas būs pieejamas video formātā.

Lektori ir vadošie Latvijas Bankas ekonomisti Agnese Rutkovska, Oļegs Krasnopjorovs, Krista Kalnbērziņa, Ieva Opmane, Andris Strazds, Juris Kravalis, Miķelis Zondaks, Lija Strašuna, kā arī finanšu statistiķis Aigars Kalniņš un finanšu analītiķi Deniss Fiļipovs un Emīls Dārziņš.

Lekciju anotācijas sadaļā Vieslekciju tēmas un pieteikšanās anketa Kursu pieteikšana.

APA: (2021, 24. sep.). Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/5308
MLA: "Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 24.09.2021. <https://www.makroekonomika.lv/node/5308>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:
  • Login via Draugiem

Restricted HTML

Image CAPTCHA
Up