13.11.2019.

Atvērto durvju diena Latvijas Bankā ārvalstīs studējošiem ekonomikas pētniekiem

Foto: Latvijas Banka

Latvijas Banka aicina uz Atvērto durvju dienu ārvalstu augstskolās studējošus un arī studijas jau pabeigušus ekonomikas pētniekus.

Centrālās bankas monetārajai politikai un Saeimas un valdības konsultēšanai ir liela ietekme uz ekonomiku, tātad sabiedrību, un tā balstās dziļā un plašā analīzē un pētījumos. Tādēļ likumsakarīgi, ka arī Latvijas Bankai ekonomikas un finanšu pētniecība ir prioritāte, diemžēl Latvijai nozīmīgas ekonomikas pētniecības un diskusijas kvalitātei līdz šim maz izmantots potenciāls ir pētnieki, kas studē un strādā ārvalstīs.

Tādēļ 2020. gadu Latvijas Banka iesāks ar Atvērto durvju pasākumu ārvalstīs maģistrantūrā un doktorantūrā studējošiem un jau šādas studijas beigušiem pētniekiem no Latvijas, kas specializējušies monetārās politikas, finanšu tirgu un makroekonomikas analīzē un modelēšanā.

Tiekoties ar Latvijas Bankas padomes locekli Mārtiņu Kazāku, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāju Uldi Rutkasti un vairākiem pētniecības darbā iesaistītajiem Latvijas Bankas kolēģiem, būs iespēja uzzināt, kādas ir nākotnes sadarbības iespējas, tai skaitā viespētniecības programmas Latvijas Bankā, iespējas prezentēt un apspriest savus pētījumus Latvijas Bankas pētniecības semināros u.c. Protams, būs iespēja labāk saprast, ar ko nodarbojas Latvijas Bankas pētnieki, kādas tēmas pašlaik ir aktuālas. Apmaiņā gribēsim uzzināt par ārvalstīs studējošo vai studijas jau beigušo pētniecību un vēlmi sadarboties ar Latvijas Banku.

Atvērto durvju diena notiks 2020. gada 3. janvārī no plkst.13 līdz 15.30 Latvijas Bankas galvenajā ēkā, K. Valdemāra ielā 2a. Līdzi ņemams personu apliecinošs dokuments.

Interesentiem lūgums pieteikties līdz 20. decembrim, rakstot uz e-pastu ivita.pucka@bank.lv vai pa tālruni + 371 67022590.

Pasākumu būs iespēja vērot arī tiešraidē un uzdot jautājumus, precīzāka informācija būs atrodama vietnē makroekonomika.lv.

Aicinām sazināties ar Latvijas Banku arī tādā gadījumā, ja 3. janvārī nav plānots būt pasākumā vai vērot tiešraidi, bet ir vēlme vairāk uzzināt par iniciatīvu un sadarbības iespējām.

APA: (2019, 10. dec.). Atvērto durvju diena Latvijas Bankā ārvalstīs studējošiem ekonomikas pētniekiem. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/4657
MLA: "Atvērto durvju diena Latvijas Bankā ārvalstīs studējošiem ekonomikas pētniekiem" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 10.12.2019. <https://www.makroekonomika.lv/node/4657>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Image CAPTCHA
Up