Klāvs Ozoliņš

Maksājumu sistēmu pārvaldes Maksājumu sistēmu politikas daļas galvenais maksājumu un finanšu tirgus analītiķis

Klāvs Ozoliņš Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu ekonomikā un maģistra grādu politikas zinātnē. Klāvs sāka darbu Latvijas Bankā 2019. gada sākumā, pirms tam astoņus gadus strādājis vienā no vadošajām komercbankām Latvijā, biznesa attīstības komandā vispirms veidojot jaunu kreditēšanas sistēmu, vēlāk pārvaldot internetbankas attīstību.

Klāva darba pienākumi Latvijas Bankā sakrīt ar viņa padziļināto interesi par tehnoloģijām un to, kā tās ietekmē mūsu ikdienu, īpaši maksājumu jomā. Tāpat lieti noder uzkrātā pieredze biznesa sistēmu veidošanā un attīstībā. Klāvs kā eksperts iedziļinās tādās jomās kā otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva jeb PSD2, Open Banking, maksājumu tehnoloģijas, FinTech, kriptoaktīvi, citas virtuālās un digitālās valūtas, kā arī, protams, zibmaksājumu un zibsaišu reģistra attīstība.

Straujas digitālās attīstības laikmetā ir īpaši svarīgi sekot līdzi, kam un kādā veidā uzticam savus finanšu līdzekļus, tāpēc Klāvs labprāt informē sabiedrību par jaunākajām tendencēm.

 

Autora darbi

Up