22.02.2010.

Ekspertu saruna: Eiro 2014 - kādēļ Latvijai vajadzīgs šāds mērķis, un kā to sasniegt

2010. gada 22. februārī Latvijas Bankā notika ekspertu saruna: Eiro 2014 - kādēļ Latvijai vajadzīgs šāds mērķis, un kā to sasniegt.

 • Ieskats ekspertu saruna saturā

  Kāds ir plānotais valdības ceļš lēmumu un plānošanas ziņā attiecībā uz eiro ieviešanas laiku un programmu Māstrihtas kritēriju sasniegšanu? Kas jādara, lai to sasniegtu?
  Ko Latvija iegūs no eiro ieviešanas tūdaļ un nākotnē? Kuras problēmas eiro palīdzēs risināt, un kuras nē? Kādā veidā Latvija var iegūt no eiro vēl pirms tā ieviešanas, kas sakārtojams ekonomiskajā politikā? Kāda būs eiro ieviešanas ietekme uz Latvijas iedzīvotāju maciņu un labklājību - tieša, pastarpināta? Un kādi būtu Igaunijas ieguvumi attiecībā pret reģiona valstīm, ja tā iestātos eiro zonā ātrāk par tām?
  Kādēļ Latvijas uzņēmumiem svarīga eiro ieviešana un mērķa datuma noteikšana? Kā neskaidrība vai atlikšana ietekmētu mūsu uzņēmumus konkurencē ar kaimiņvalstu, reģiona valstu uzņēmumiem?
  Kāda ir Eiropas Komisijas attieksme pret Māstrihtas kritēriju izpildi? Kā EK vērtē publiskajā telpā izskanējušos variantus - kritēriju mīkstināšanu un vienpusēju eiro ieviešanu? Kā atsevišķu eiro zonas dalībvalstu problēmas kritēriju izpildē ietekmē eiro zonas tautsaimniecību, nākotnes izredzes?

  Tautsaimniecības stabilizācijas programmas un budžeta līdzsvarošanas loģisks iznākums ir Latvijas dalība eiro zonā, kas kļūtu par vienu no pamatiem ilgtspējīgas ekonomikas izveidei. Latvijas uzņēmumi aktīvi iestājas par skaidra eiro ieviešanas mērķa uzstādīšanu un attiecīga plāna izstrādi. Kaimiņvalsts Igaunija pēc atbildīgas politikas iepriekšējos gados virzās uz eiro mērķi straujāk par Latviju, un tas nenoliedzami ietekmēs arī mūs. Vienlaikus publiskajā telpā notiek diskusijas par to, vai eiro ir mērķis mērķa pēc un par pašas eiro zonas problēmām.
  Saruna apkopos viedokļus par to, ko palīdzēs un ko nepalīdzēs atrisināt vienotā valūta, kādēļ nepieciešams noteikt mērķa datumu un kas jāizdara, lai to sasniegtu.

 • Ekspertu sarunas dalībnieki

  Prezentācija

  Elmārs Zakulis,
  Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes
  Finanšu tirgus analīzes daļas vadītājs


  Sarunas dalībnieki

  Sanita Bajāre,
  eiro projekta vadītāja

  Iveta Šulca,
  Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

  Elīna Egle,
  Latvijas Darba devēju konfederācijas priekšsēdētāja

  Pauls Raudseps,
  žurnālists

  Pēteris Strautiņš,
  "DnB Nord bankas" ekonomikas eksperts

APA: (2022, 08. dec.). Ekspertu saruna: Eiro 2014 - kādēļ Latvijai vajadzīgs šāds mērķis, un kā to sasniegt. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/772
MLA: "Ekspertu saruna: Eiro 2014 - kādēļ Latvijai vajadzīgs šāds mērķis, un kā to sasniegt" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 08.12.2022. <https://www.makroekonomika.lv/node/772>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up