17.03.2008.

Ekspertu saruna: Iespējami ātra eiro ieviešana kā Latvijas stratēģiskais mērķis

2008. gada 17. martā Latvijas Bankā notika ekspertu saruna: "Iespējami ātra eiro ieviešana kā Latvijas stratēģiskais mērķis".

 • Ieskats ekspertu sarunas saturā

  Valsts prezidents nosaucis eiro ieviešanu Latvijā par stratēģisku mērķi - nacionālās drošības un tautsaimniecības stabilitātes jautājumu. Kas pēc tam, kad Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai un kļuvusi NATO dalībvalsts, padara eiro ieviešanu par stratēģisko mērķi? Un ko nozīmē eiro ieviešana kā valsts mērķis - kas un kam būtu paveicams, ko tas no mums prasīs? Vai Latvijas uzņēmēji vēlas ātru eiro ieviešanu? Kādus ieguvumus viņi saskata? Vai bankas jau tagad darījumos izmanto eiro? Latvijas iedzīvotāji ir diezgan skeptiski. Vai bažām ir pamats? Ko paveica Slovēnija, Kipra un Malta, lai ieviestu eiro? Kāpēc šīm valstīm bija tik svarīgi ātrāk ieviest eiro?

 • Ekspertu sarunas dalībnieki

  Uzrunas

  Ilmārs Rimšēvičs,
  Latvijas Bankas prezidents

  Atis Slakteris,
  Latvijas Republikas finanšu ministrs

  Eksperti

  Teodors Tverijons,
  Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents

  Andris Bērziņš,
  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents

  Aldis Pauliņš,
  biznesa sociologs

  Moderators

  Kārlis Bauze,
  Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs

APA: (2023, 08. feb.). Ekspertu saruna: Iespējami ātra eiro ieviešana kā Latvijas stratēģiskais mērķis. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/779
MLA: "Ekspertu saruna: Iespējami ātra eiro ieviešana kā Latvijas stratēģiskais mērķis" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 08.02.2023. <https://www.makroekonomika.lv/node/779>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up