Jauna divu latu apgrozības monēta


Averss Reverss

Svars - 9.50 g (centrālā apļa svars - 4.50 g, ārējā gredzena svars - 5.00 g);
diametrs - 26.30 mm (centrālā apļa diametrs - 18.21 mm);
centrālais aplis - Cu/zn/ni, ārējais gredzens - Cu/ni;
kalta 1999. g. British Royal Mint;
mākslinieki - Gunārs Lūsis, Jānis Strupulis

Monētas priekšpuse (averss).

Centrālajā aplī Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls. Ārējā gredzena augšdaļā puslokā izvietots uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA, gredzena lejasdaļā - ar punktiem atdalīts gadskaitlis 1999.

Monētas aizmugure (reverss).

Centrālā apļa augšdaļā attēlota govs, zem tās - skaitlis 2. Ārējā gredzena lejasdaļā uzraksts LATI. Fona zīmējums (mākoņi un zāle) savieno centrālo apli un ārējo gredzenu.

Monētas josta

- vertikāli rievota; uz tās divi ar punktiem atdalīti uzraksti LATVIJAS BANKA.

Latvijas Banka laiž apgrozībā jaunu divu latu monētu, un turpmāk apgrozībā būs trīs veidu divu latu monētas. Jaunā monēta radīta, izmantojot modernu tehnoloģisko risinājumu - bimetāla kalumu. Monētas aizmugurē centrālajā aplī, tāpat kā 1992. gadā kaltajai un 1993. gadā apgrozībā laistajai divu latu monētai, attēlota govs. Jaunā monēta ir nedaudz lielāka par citām apgrozībā esošajām monētām.

Monētas jostas īpašais risinājums - uzraksts slīprakstā uz vertikāli rievotas virsmas - ir būtisks drošības elements, kas ievērojami apgrūtina tās viltošanu. Tā kā divu latu monētas bieži tiek izmantotas naudas norēķinos, to skaitam apgrozībā sasniedzot sešus miljonus jeb trešo daļu no apgrozībā esošo monētu kopskaita, pavisam drīz katrs kļūsim par šīs jaunās monētas īpašnieku.

Citēt