20.11.2020.

Kādai jābūt nākotnes naudai - digitālajam €? Tavam viedoklim ir nozīme!

Kādai jābūt nākotnes naudai - digitālajam €? Tavam viedoklim ir nozīme!
Foto: Shutterstock; Latvijas Banka

Dzīvojam laikmetā, kad tehnoloģijas strauji attīstās, arī digitālo maksājumu jomā, tā palīdzot tautsaimniecības izaugsmē, nodrošinot iedzīvotājiem lielākas ērtības, uzņēmējiem – jaunas iespējas, un līdz ar to arī kopumā dodot sabiedrībai labumu. Covid-19 pandēmija ir rosinājusi digitālu risinājumu strauju ienākšanu ikviena ikdienas dzīvē, un tas licis arī ekonomikas politikas īstenotājiem aktualizēt diskusiju, kādai jābūt nākotnes naudai un kāds potenciāls ir digitālajam eiro.

Ekspertu, centrālbaņķieru un uzņēmēju lokā arvien skaļāk izskan balsis, ka digitālā eiro (CBDC – centrālās bankas digitālā valūta) ieviešanā jautājums ir nevis "vai", bet "kad". Pie digitālās naudas attīstības pašlaik strādā 80% centrālo banku, arī Eirosistēma, t.sk. Eiropas Centrālā banka (ECB) un Latvijas Banka.

Šī diskusija būtu nepilnīga, ja netiktu apzināts naudas gala lietotāju – iedzīvotāju, uzņēmēju – viedoklis, kādam jābūt nākotnes digitālajam eiro, kā tas varētu dot lielāko labumu ikviena dzīvē un darbā.

Eirosistēma (ECB un nacionālās centrālās bankas) ir izsludināju Eiropas iedzīvotāju aptauju. Tavam viedoklim ir nozīme, tāpēc aicinām ikvienu Latvijas cilvēku piedalīties šajā aptaujā un tieši ietekmēt to, kāds būs digitālais eiro!

Aptaujas saite ECB vietnē. Viedokli iespējams izteikt līdz 2021. gada 21. janvārim.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sūtīt e-pastu Latvijas Bankai (info@bank.lv) vai ECB (sūtiet mums e-pastu).

CB digitālā valūta

APA: (2021, 24. jul.). Kādai jābūt nākotnes naudai - digitālajam €? Tavam viedoklim ir nozīme!. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/4974
MLA: "Kādai jābūt nākotnes naudai - digitālajam €? Tavam viedoklim ir nozīme!" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 24.07.2021. <https://www.makroekonomika.lv/node/4974>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Image CAPTCHA
Up