04.09.2019.

Latvijas Bankas ekonomisti turpina vieslekcijas Latvijas augstskolās

Foto: Danny Webb (U.S. Air Force), Pixabay

Latvijas Bankas ekonomisti un eksperti līdz ar mācību gada sākumu atsāk vieslekcijas augstskolās Rīgā, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Liepājā un citur, skaidrojot un veidojot diskusijas aktuālos ekonomikas un finanšu politikas un teorijas jautājumos.

Šis lekciju piedāvājums palīdz augstskolu studentiem ekonomikas un uzņēmējdarbības studijās sasaistīt teoriju ar aktuālajām makroekonomiskajām un finanšu norisēm Latvijā, Eiropā un pasaulē. Šādu kompleksu pieeju atbalsta un sekmē augstskolu mācībspēki un savās anketās pozitīvi novērtē un sagaida Latvijas Bankas ekonomistu vieslekcijas apmeklējušie studenti – vairāk nekā 90% to dalībnieku, tostarp ekonomikas mācībspēki, lekcijas novērtējuši kā labas un ļoti lietderīgas. 

Lekcijās tiek apskatītas tādas eiro zonas centrālajām bankām aktuālas tēmas kā

  • norises Latvijas tautsaimniecībā;
  • eiro zonas tautsaimniecība un monetārā politika;
  • pārmaiņu vēji Eiropā – Eiropas Savienības ekonomikas izaicinājumi un reformas globalizācijas un protekcionisma izaicinājumu laikā;
  • globālās ekonomikas tendences. 

Vienā no piedāvātajām vieslekcijām studentiem tiks sniegti ieteikumi, kā uzrakstīt izcilu diplomdarbu un uzvarēt Latvijas Bankas tradicionālajā studentu zinātnisko darbu konkursā. Kā jaunums šogad tiek piedāvāta lekcija par maksājumu bilances statistikas sagatavošanu. 

Lektori ir vadošie Latvijas Bankas ekonomisti – starptautiskās ekonomikas eksperti Juris Kravalis, Andris Strazds, Inese Allika, ekonomisti Agnese Rutkovska, Oļegs Krasnopjorovs, Krista Kalnbērziņa, Anete Kravinska u.c. 

Vieslekciju cikls tika sākts 2014./2015. mācību gadā. Kopumā šo gadu laikā notikušas vairāk nekā 120 lekcijas, kuras apmeklējuši 5100 klausītāju. 

Ieinteresētās augstskolas lekcijām var pieteikties Latvijas Bankā. Sīkāka informācija par lekcijām, pieteikšanos tām un prezentācijas pieejamas vietnes makroekonomika.lv sadaļā "Studentiem".

APA: (2020, 28. feb.). Latvijas Bankas ekonomisti turpina vieslekcijas Latvijas augstskolās. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/4559
MLA: "Latvijas Bankas ekonomisti turpina vieslekcijas Latvijas augstskolās" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 28.02.2020. <https://www.makroekonomika.lv/node/4559>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Image CAPTCHA
Up