11.05.2009.

Latvijas Bankas komentārs ārējās tirdzniecības datiem martā

Martā Latvijas starptautiskā tirdzniecība turpināja strauji samazināties, arvien sarūkot importa pārsvaram pār eksportu (gada pirmajā ceturksnī eksports samazinājās par 26.0%, imports - par 36.5%). Martā sarukuma tempi nomināli samazinājās un daļējs skaidrojams tam: martā bija par trim darba dienām vairāk kā martā pērngad.

Eksporta kritumu martā galvenokārt joprojām noteica nozīmīgākās eksporta nozares - koka un tā izstrādājumu izveduma sarukums (no lielākajām preču grupām tās kritums bija arī visstraujākais), reaģējot uz patērētājnozaru lejupslīdi, kuras atkarīgas no ekonomikas cikla svārstībām. Importa kritumu, savukārt, noteica ražošanas līdzekļu - mehānismu, satiksmes līdzekļu, metālu ieveduma sarukums.
Varam sagaidīt, ka, ekonomikai sarūkot gan Latvijā, gan partnervalstīs, tirdzniecības apjomu sašaurināšanās tendences tuvākajā laikā saglabāsies.

APA: Kalniņš, G. (2021, 23. jan.). Latvijas Bankas komentārs ārējās tirdzniecības datiem martā. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1510
MLA: Kalniņš, Guntis. "Latvijas Bankas komentārs ārējās tirdzniecības datiem martā" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 23.01.2021. <https://www.makroekonomika.lv/node/1510>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Image CAPTCHA
Up