10.08.2016.

Nodokļi Latvijā

1. Vai Latvijā ir augsti vai zemi nodokļi?

Īsumā: uzņēmēji saka – Latvijā ir pārāk augsti nodokļi. Valsts iestādes atbild – nodokļi Latvijā ir pārāk zemi. Vienlaikus nodokļi Latvijā ir pārāk augsti un pārāk zemi. Kā tas nākas?

Viss atkarīgs no tā, kā salīdzina. Ja vērtējam absolūtos ciparus, Latvijā tiešām ir vieni no zemākajiem nodokļiem pret iekšzemes kopproduktu. Iznāk, ka bagātākajām valstīm nodokļu slogs ir lielāks, savukārt un nabadzīgākajām valstīm šis nodokļu slogs ir zemāks. 

 

 


 

2. Kas pirmais – tērēšana vai pelnīšana?

Īsumā: pašlaik, veidojot valsts budžetu, ejam diezgan ačgārnu ceļu, jo vispirms mēs izdomājam, cik lieli mums ir vajadzīgi izdevumi, un tikai tad domājam, kā šo naudu iegūt.

Katru gadu atkal no jauna mēs meklējam, kur tad šo papildu naudu dabūt, vai nu paceļot nodokļus, vai aktīvāk apkarojot ēnu ekonomiku, vai arī beidzot sākot pelnīt.

 

 


 

3. Vai Latvijas tautsaimniecība ir slaucama govs?

Īsumā: uzņēmēju lietotais salīdzinājums "valsts no mums grib noslaukt pārāk daudz" ir trāpīgs apzīmējums, jo ikvienas valsts tautsaimniecību var salīdzināt ar govi. Ja savu gotiņu barojam un aprūpējam, tad no tās izslaukt var krietni vairāk  nekā no neaprūpētas gotiņas. Tieši tas pats ir ar tautsaimniecību.

 

 


 

4. Kā Latvijai kļūt bagātākai?

Īsumā: un miljonu vērtais jautājums, kā Latvijai kļūt bagātākai?

Risinājums ir diezgan vienkāršs. Vispirms jāstiprina mūsu ekonomikas struktūra, panākot, ka tā balstās uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu. Tikai tad mēs varam domāt par papildu nodokļu celšanu.

Jeb runājot līdzībās – vispirms mums mūsu gotiņa ir kārtīgi jāpabaro un tikai tad mēs varēsim kārtīgi slaukt.

APA: (2024, 19. apr.). Nodokļi Latvijā. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/649
MLA: "Nodokļi Latvijā" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 19.04.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/649>.

Restricted HTML

Up