25.06.2018.

Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi? Debates festivālā LAMPA

Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi? Debates festivālā LAMPA
Foto: Shutterstock

Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi – Latvijas Bankas ekonomistu argumentus par un pret šādas idejas īstenošanu dzirdēsiet 29. jūnijā Cēsīs sarunu festivālā LAMPA.

Ap 60% pasaules darbavietu varot aizstāt roboti un mākslīgais intelekts. Gan šī, gan citu iemeslu dēļ zināmu popularitāti iegūst ideja par garantētiem pamatienākumiem ikvienam, arī tiem, kas neveic nekādu darbu vai pat nedomā ko darīt. Šveicē jau noticis referendums, kurā šis koncepts noraidīts. Somijā tikko noslēdzies pilotprojekts, kurā bija iesaistīti 2000 cilvēku. Itālijā jaunās valdības veidošanas sarunās piedāvāts ieviest garantēto pamatienākumu kombinācijā ar “plakanās” nodokļu likmes sistēmu.

Kā ar Latviju? Par garantēto pamatienākumu ieviešanas ekonomiskajiem un ne tikai ekonomiskajiem par un pret, iesaistot klausītājus, debatēs Latvijas Bankas ekonomisti:

  • Personāla pārvaldes vadītāja vietnieks Helmūts Ancāns,
  • ekonometriste, monetārās izpētes un prognozēšanas eksperte Ludmila Fadejeva,
  • ekonomiste, finanšu tirgus eksperte Krista Kalnbērziņa,
  • Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste,
  • ekonomists, starptautiskās ekonomikas eksperts Andris Strazds,
  • ekonomiste, makroekonomikas eksperte Linda Vecgaile.

Pasākumu vadīs Latvijas Bankas ekonomiste, starptautiskās ekonomikas eksperte Ieva Skrīvere.

Debates "Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi" notiks 29. jūnijā no plkst. 16 līdz 17.30 Cēsu pils parkā uz Prožektora skatuves.

Sarunu festivāls LAMPA noritēs 29. un 30. jūnijā. Ar programmu un dalībniekiem var iepazīties festivāla mājaslapā.

APA: (2024, 25. may.). Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi? Debates festivālā LAMPA. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/4169
MLA: "Vai Latvijā ikvienam būtu jāsaņem garantētie pamatienākumi? Debates festivālā LAMPA" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 25.05.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/4169>.

Restricted HTML

Up