17.12.2020.

Valdības kapitālieguldījumu sarukums: vai vainojami valsts fiskālie noteikumi?

Pētījums 4/2020

Valdības kapitālieguldījumu sarukums: vai vainojami valsts fiskālie noteikumi?
Foto: Latvijas Banka

Kopsavilkums:

Šajā pētījumā aplūkota valsts fiskālo noteikumu ietekme uz valdības kapitālieguldījumu politiku. Izmantojot 35 OECD valstu datus par periodu no 1995. gada līdz 2015. gadam, pētījumā sniegti pierādījumi tam, ka izdevumu noteikumi negatīvi ietekmē valdības kapitālieguldījumu izdevumu līmeni un īpatsvaru kopējos valdības izdevumos, īpaši ekonomikas lietu jomā. Budžeta bilances noteikumu ietekme ir mazāk skaidra, un šķiet, ka ietekmi veido noteikumi, kuri neizslēdz no novērtējuma kapitālieguldījumus. Koeficientu novērtējumi gan norāda uz to, ka fiskālo noteikumu negatīvā ietekme ir samērā neliela. Kopumā pētījums liecina, ka fiskālo noteikumu stingrības mazināšana neatrisina nepietiekamu kapitālieguldījumu problēmu, tomēr pienācīgi izstrādāti noteikumi zināmā mērā var palīdzēt aizsargāt valsts kapitālu. 

Atslēgvārdi: fiskālie noteikumi, valdības izdevumi, valdības kapitālieguldījumi, paneļdatu analīze

JEL kodi: E62, H50, C23
 

APA: Tkačevs, O. (2023, 29. nov.). Valdības kapitālieguldījumu sarukums: vai vainojami valsts fiskālie noteikumi?. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/5072
MLA: Tkačevs, Oļegs. "Valdības kapitālieguldījumu sarukums: vai vainojami valsts fiskālie noteikumi?" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 29.11.2023. <https://www.makroekonomika.lv/node/5072>.

Restricted HTML

Up