19.06.2023.

Vai viegli būt studentam?

Ilustratīvs attēls Ieva Opmane
Foto: Latvijas Banka

Ko nozīmē būt studentam? Apmeklēt lekcijas un seminārus vismaz tik daudz, lai netiktu atskaitīts un studijas varētu turpināt? Lai arī daži izvēlas studēt šādi, iesaku šim procesam pieiet krietni nopietnāk un pilnvērtīgi izmantot savu studijām paredzēto laiku.

  1. Būt studentam nozīmē mācīties darbu veikt pašam. Izsludinot Latvijas Bankas studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, piedāvājam variantus pētījuma tēmām, bet studenti ir gana brīvi pielāgot tās atbilstoši aktualitātēm ekonomikā un pieejamajiem datu avotiem. Studiju noslēguma darba rakstīšana ir lielisks veids, kā izkāpt no savām studenta kurpēm un pielaikot citas – mēģināt būt pētniekam.
  2. Būt studentam nozīmē nebaidīties meklēt atbalstu. Ne vienmēr viss izdodas uzreiz. Rakstot studiju noslēguma darbu, nepieciešams meklēt dažādus resursus – ne tikai datu ziņā, bet arī konsultējoties gan ar darba vadītāju, gan nepieciešamības gadījumā arī ar citiem ekspertiem. 
  3. Būt studentam nozīmē izmantot iespējas. Ja studiju noslēguma darbā rūpīgi pētīta kāda ar makroekonomiku saistīta tēma, viens veids, kā, iespējams, jau pavisam ātri var redzēt sava darba augļus, ir piedalīties šajā Latvijas Bankas rīkotajā konkursā. Šogad tajā tika iesniegti 30 darbi no 10 Latvijas un ārvalstu augstskolām. Daži no tiem tika apbalvoti, bet visi autori parādīja savu mērķtiecību.

Vai viegli būt studentam? Var studēt tā, lai ir viegli, bet labāk tomēr studēt tā, lai ir interesanti un vērtīgi. Iespējams, lai studiju laikā sasniegtu labus rezultātus un uzrakstītu kvalitatīvu noslēguma darbu, nepieciešams ieguldīt vairāk laika, pacietības un kafijas, nekā sākotnēji plānots. Tomēr paldies tiem studentiem, kas ne tikai ekonomikas nozarē, bet arī daudzās citās rūpīgi cenšas apgūt zināšanas un mēģināt pielietot tās praksē, tādējādi ne tikai attīstoties paši, bet arī uzlabojot sabiedrības kopējo attīstības potenciālu.
 

APA: Opmane, I. (2024, 15. jun.). Vai viegli būt studentam? . Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/5981
MLA: Opmane, Ieva. "Vai viegli būt studentam? " www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 15.06.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/5981>.
Up