03.10.2023.

Ekspertu saruna "Kā risināt ieilgušās tautsaimniecības finansēšanas problēmas?"

Ekspertu saruna
Foto: Latvijas Banka

Ekspertu sarunā tika iztirzātas galvenās atziņas no Latvijas Bankas "Finanšu pieejamības pārskata 2023" un tika diskutēts par šādiem jautājumiem: 

  • Vai vājās kreditēšanas iemesli meklējami uzņēmumu vēlmē un spējā aizņemties vai arī banku konservatīvajā attieksmē?
  • Ko uzņēmumi gaida no bankām un ko bankas gaida no uzņēmumiem?
  • Vai Latvijā ir alternatīvas banku kredītiem?
  • Vai valsts rīcībā ir instrumenti, lai atrisinātu vājās kreditēšanas problēmu? 

Ilustratīvs attēls KārlisSarunu ievadīja Latvijas Bankas Pētniecības daļas vadītājs  Kārlis Vilerts ar prezentāciju par galvenajiem "Finanšu pieejamības pārskata 2023" secinājumiem.

Ekspertu sarunas dalībnieki

Ilustratīvs attēls BiteLatvijas Darba devēju konfederācijas prezidents, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Karavela" valdes loceklis un līdzīpašnieks Andris Bite.

Ilustratīvs attēls kakanisAS "Industra Bank" valdes priekšsēdētājs Raivis Kakānis.

Ilustratīvs attēls vainovskisZvērinātu advokātu biroja "Eversheds Sutherland Bitāns" vecākais partneris, Banku un finanšu tiesību un Korporatīvo un komerctiesību prakšu grupu vadītājs Māris Vainovskis.

Ilustratīvs attēls KlavinaFinanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa

Ilustratīvs attēls AlinaEkspertu sarunu moderēja žurnāliste, "Delfi TV" producente Alina Lastovska.

APA: (2024, 30. may.). Ekspertu saruna "Kā risināt ieilgušās tautsaimniecības finansēšanas problēmas?". Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/6120
MLA: "Ekspertu saruna "Kā risināt ieilgušās tautsaimniecības finansēšanas problēmas?"" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 30.05.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/6120>.

Komentāri ( 1 )

  • Lapa
    19.10.2023 15:14

    Latvija ir tikai reta nozare, kur ir konkurence un inovacijas, parejais ir imitācija un oligopols. pat fintech, apdrošināšanas, finanšu jomās dominē 4 bankas, kuras sez uz 20gadaimta tehnoloģijām vai atgremo to ko ieved no ārzemju tehnoloģijām ar nulle pievienoto vertibu un milzigu resursu izpumpešanu no Latvijas.

Restricted HTML

Up