12.05.2009.

Par inflāciju 2009. gada aprīlī

Aprīlī turpinājās inflācijas lejupslīde, tā sasniedza 6.2%, turklāt salīdzinot ar martu patēriņa cenas ir kritušās par 0.4%. Arvien vairāk iedzīvotājiem saskaroties ar ienākumu kritumu, pieprasījuma līmenis turpināja samazināties, radot arvien lielāku konkurenci mazumtirgotāju vidū, kā rezultātā patēriņa cenas aprīlī salīdzinot ar martu samazinājušās lielākajā daļā preču un pakalpojumu grupu, īpaši cenas kritās pārtikas precēm, kuras samazinājās par 1.7%. 

Gada inflāciju aprīlī galvenokārt veidoja administratīvi regulējamo cenu izmaiņas. Taču sākot ar maiju varam sagaidīt nozīmīgu regulējamo energoresursu cenu kritumu. Tādējādi vāja pieprasījuma ietekmei uz cenu samazinājumu, ko varam novērot jau šobrīd, pievienosies arī administratīvi regulējamo cenu lejupslīde, kā rezultātā tuvākajos mēnešos varam sagaidīt, ka inflācija samazināsies vēl straujāk. Gaidāms, ka šī gada vidējā inflācija būs 2.5-3.5% robežās.

APA: Kalnbērziņa, K. (2023, 22. sep.). Par inflāciju 2009. gada aprīlī. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1509
MLA: Kalnbērziņa, Krista. "Par inflāciju 2009. gada aprīlī" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 22.09.2023. <https://www.makroekonomika.lv/node/1509>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up