09.06.2010.

Reģistrētā bezdarba līmenis turpina mazināties

Reģistrētā bezdarba līmenis maijā jau otro mēnesi pēc kārtas samazinājās un sasniedza 16.2%, kas ir par 0.5 procentu punktiem mazāk nekā aprīlī. Bezdarbnieku skaits kopš augstākā punkta sasniegšanas martā ir samazinājies par 10.8 tūkstošiem cilvēku.

Bezdarba līmeņa samazināšanos galvenokārt noteica straujais no jauna reģistrēto bezdarbnieku skaita kritums. Aizvien vairāk ekonomisko rādītāju liecina par tautsaimniecības atveseļošanos no krīzes - pakāpeniski uzlabojas situācija rūpniecībā un tirdzniecībā, bet īpaši strauji aug eksporta rādītāji. Tas atspoguļojas gan mazākā no jauna reģistrēto bezdarbnieku skaitā, gan arī brīvo vakanču pieaugumā trešo mēnesi pēc kārtas - arī maijā. Sagaidāms, ka vērojamais ekonomiskās aktivitātes pieaugums noteiks pakāpenisku bezdarba līmeņa samazinājumu arī nākamajos mēnešos.

Bezdarba līmeni turpināja samazināt arī bezdarbnieka statusu zaudējušo iedzīvotāju skaits. Tomēr pēc straujā pieauguma martā un aprīlī to bezdarbnieka statusu zaudējušo skaits, kas iekārtojušies pastāvīgā darbā, nedaudz samazinājies. Bezdarbnieka statusa saglabāšanos, beidzoties bezdarba pabalsta izmaksai, gada turpmākajos mēnešos varētu veicināt papildu finansējuma piešķiršana darba praktizēšanai pašvaldībās ar Ls 100 stipendiju. Šogad šai programmā kopumā plānots iesaistīt 48 200 bezdarbnieku.

APA: Kalnbērziņa, K. (2023, 23. sep.). Reģistrētā bezdarba līmenis turpina mazināties. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1396
MLA: Kalnbērziņa, Krista. "Reģistrētā bezdarba līmenis turpina mazināties" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 23.09.2023. <https://www.makroekonomika.lv/node/1396>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up