11.08.2011.

Rīgā ir lielākas darba iespējas, savukārt reģionos uzņēmēji aktīvāk meklē darbiniekus NVA reģistrēto bezdarbnieku vidū

Reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā turpināja samazināties, sasniedzot pēdējo divu gadu laikā zemāko rādītāju (12.1% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem). Kopumā reģistrētā bezdarba līmeņa samazinājums kopš tā augstāka punkta 2010. gada martā jau pārsniedzis 5 procentu punktus. Bezdarba krituma ātrumu turpmāk arvien vairāk noteiks tas, kā valstij veiksies strukturālā bezdarba mazināšanā, izmantojot aktīvās nodarbinātības pasākumus, tajā skaitā darba meklētāju profesionālo apmācību.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) uzņēmumu apsekojumu, Rīgas reģions ietver divas trešdaļas no aizņemtajām darba vietām un ap 80% no brīvajām darba vietām. Tātad, kopumā Rīgā un tas apkaimē ir lielākas darba iespējas: brīvo darba vietu īpatsvars kopējā darba vietu skaitā te ir augstāks nekā citos reģionos. Savukārt no Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) reģistros esošām vakancēm, kas 2011. gada jūlija beigās bija vairāk nekā 4 tūkstoši, Rīgas reģionā atrodas vien ap 60%. Tas varētu norādīt uz to, ka reģionos ārpus Rīgas uzņēmēji aktīvāk meklē darbiniekus NVA reģistrēto bezdarbnieku vidū.

Saskaņā ar CSP darbaspēka apsekojuma datiem, Rīgas reģions ietver vien pusi no nodarbinātajiem. Tomēr uzņēmumu apsekojuma dati, visticamāk, ir tuvāki realitātei: vairāki Rīgā un Pierīgā nodarbinātie deklarē savu dzīves vietu citos reģionos, kas arī izskaidro tik būtiskas nodarbinātības struktūras atšķirības reģionu dalījumā starp diviem statistiskiem datu avotiem. 

APA: Krasnopjorovs, O. (2024, 16. apr.). Rīgā ir lielākas darba iespējas, savukārt reģionos uzņēmēji aktīvāk meklē darbiniekus NVA reģistrēto bezdarbnieku vidū . Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1261
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Rīgā ir lielākas darba iespējas, savukārt reģionos uzņēmēji aktīvāk meklē darbiniekus NVA reģistrēto bezdarbnieku vidū " www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 16.04.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1261>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up