21.04.2011.

Tuvākajā laikā cenu kāpumu noteiks elektroenerģijas un dabasgāzes cenas

Ražotāju cenas rūpniecībā martā turpināja palielināt ražošanas izmaksu kāpums, aizvien sadārdzinoties izejvielu cenām pasaulē. Mēneša laikā izejmateriālu cenu pieaugums ražošanu sadārdzinājis lielākajā daļā apstrādes rūpniecības nozaru, nozīmīgāk ietekmējot ķīmisko rūpniecību, kā arī pārtikas un metālu ražošanu. Pasaules cenu kāpums sadārdzina ražošanas izmaksas, tomēr atsevišķiem uzņēmumiem tā ir arī iespēja savu produkciju pārdot par augstāku cenu, piemēram, pārtikas ražotājiem. Enerģijas ražošana martā, samazinoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, kļuva lētāka. 

Tuvākajā laikā turpinās pieaugt ar energoresursu kāpumu saistītās ražošanas izmaksas, kas sadārdzinās gan enerģijas ražošanu, gan arī pārējo, īpaši, energoietilpīgo nozaru produkcijas ražošanu. Ražotāju cenu pieauguma ietekme atspoguļosies arī patēriņa cenās. Aprīlī stājoties spēkā jaunajiem "Sadales tīkla" tarifiem, sadārdzinājās elektroenerģijas ražošana. Turklāt saskaņā ar AS "Latvijas Gāze" prognozēm, maijā un jūnijā strauji, par 20%, pieaugs dabasgāzes tirdzniecības cena, sadārdzinot arī siltumenerģijas ražošanas izmaksas.

APA: Kalnbērziņa, K. (2022, 16. aug.). Tuvākajā laikā cenu kāpumu noteiks elektroenerģijas un dabasgāzes cenas. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1296
MLA: Kalnbērziņa, Krista. "Tuvākajā laikā cenu kāpumu noteiks elektroenerģijas un dabasgāzes cenas" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 16.08.2022. <https://www.makroekonomika.lv/node/1296>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up