21.12.2015.

Lekcija: Eiropas Savienības ekonomikas un krīžu pārvaldības instrumenti

Prezentācija izmantota lekcijā Latvijas Universitātē 2015. gada 18. decembrī.

Krīze atklāja nesabalansētības Eiropas Savienības (ES) pārvaldības ietvarā. Lai tās mazinātu, ES institūcijas un dalībvalstu līderi ir nākuši klajā ar iniciatīvām, kuru mērķis ir stiprināt Ekonomikas un monetāro savienību (EMS). To plānots īstenot, jau tuvākajā laikā veicot konkrētus pasākumus dalībvalstu fiskālās disciplīnas uzlabošanai (Fiskālā savienība), ekonomikas politikas koordinācijai (Ekonomiskā savienība), gan arī finanšu sektora noturības stiprināšanai (Banku savienība). Papildus ir paredzēts vairāk nekā patlaban iesaistīt nacionālos parlamentus ES politikas veidošanā (Politiskā savienība).  

Lekcijā sniegts īss ieskats gan par līdz šim paveikto šajā sakarā, gan arī par nākotnē iecerēto, pamatojoties uz t.s. Piecu prezidentu ziņojumā ieskicēto Patiesas EMS ceļa karti. Lektore sniedz arī pārskatu par aktuālo situāciju un atvērtajiem jautājumiem šīs ceļa kartes īstenošanā. 

APA: Trenko, A. (2024, 30. may.). Lekcija: Eiropas Savienības ekonomikas un krīžu pārvaldības instrumenti. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1652
MLA: Trenko, Antra. "Lekcija: Eiropas Savienības ekonomikas un krīžu pārvaldības instrumenti" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 30.05.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1652>.

Restricted HTML

Up