16.10.2014.

Lekcija: Stiprinātais Eiropas Savienības ekonomiskās pārvaldības ietvars

Prezentācija izmantota lekcijā Daugavpils universitātē 2014. gada 16. oktobrī.

Anotācija: Krīzes ietekmē Eiropas Savienības institūcijas un dalībvalstu līderi ir nākuši klajā ar vairākām iniciatīvām, kuru mērķis ir mazināt ES parādu krīzes postošo ietekmi uz dalībvalstu ekonomiku, mudinot dalībvalstis stingrāk pieturēties pie Stabilitātes un Izaugsmes paktā noteiktajiem fiskālās disciplīnas mērķiem un īstenot uz ilgtspējīgu izaugsmi orientētās reformas, kā arī būtiski stiprināt Ekonomikas un monetāro savienību. Lekcijā sniegts īss ieskats gan par paveikto, gan nākotnē iecerēto. Uzmanība pievērsta arī jautājumam, vai, ņemot vērā ES dalībvalstu makroekonomiskās attīstības prognozes, izstrādātās iniciatīvas varētu būt pietiekamas šīs krīzes apturēšanai un eiro zonas stabilitātes atjaunošanai.

APA: Trenko, A. (2024, 30. may.). Lekcija: Stiprinātais Eiropas Savienības ekonomiskās pārvaldības ietvars. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1686
MLA: Trenko, Antra. "Lekcija: Stiprinātais Eiropas Savienības ekonomiskās pārvaldības ietvars" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 30.05.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1686>.

Restricted HTML

Up