28.11.2017.

Prezentācija: Ekonomika – zinātne vai māksla?

Prezentācija "Ekonomika – zinātne vai māksla?" izmantota šādās vieslekcijās Latvijas augstskolās:

  • 8. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijā (Rēzeknē)
  • 14. novembrī: Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (Jelgavā)
  • 22. novembrī: Latvijas Universitātē (Rīgā)
  • 24. novembrī: Banku Augstskolā (Rīgā)

Lekcijā ir iespējams uzzināt, cik svarīga ekonomikā ir datu un pētījumu interpretācija. Lekcijā tika apskatīti šādi jautājumi: vai jauniešu bezdarbs ir svarīga problēma un kur šajā ziņā kļūdās Nobela prēmijas laureāts Džozefs Stiglics? Vai Latvijā tiešām vērojama ekonomistu un juristu pārprodukcija? Ja tāda ir vērojama, tad, kāpēc tik daudz cilvēku tomēr turpina studēt sociālās zinātnes? Kāpēc vidējās algas statistika Latvijā nepatika Nobela prēmijas laureātam Polam Krugmenam? Kādas kļūdas tika atrastas ASV ekonomistu Karmenas Reinhartes un Keneta Rogova pētījumā par valsts parāda ietekmi uz ekonomikas izaugsmi? Un par kādiem zinātniskiem sasniegumiem ekonomikā vispār var saņemt Nobela prēmiju?

 

APA: Krasnopjorovs, O. (2023, 09. dec.). Prezentācija: Ekonomika – zinātne vai māksla?. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/3977
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Prezentācija: Ekonomika – zinātne vai māksla?" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 09.12.2023. <https://www.makroekonomika.lv/node/3977>.

Restricted HTML

Up