22.11.2010.

Vietējā tirgū pārdotās produkcijas ražotāju cenas samazinās

Pēc ražotāju cenu kāpuma desmit mēnešus pēc kārtas oktobrī salīdzinājumā ar septembri tās samazinājās par 0.3%. Kopējo cenu kritumu noteica cenu samazinājums vietējā tirgū pārdotajām precēm, jo īpaši - lētāka energoresursu ražošana, ko sekmēja dabasgāzes tirdzniecības cenas kritums. Cenu līmenis eksportētajai produkcijai, turpināja nedaudz (par 0.3%) pieaugt. Pasaules pārtikas cenu kāpuma ietekmē turpināja pieaugt cenas gan iekšzemē pārdotajām, gan eksportētajām pārtikas precēm. Taču jāatzīmē, ka saskaņā ar Starptautiskā Valūtas fonda datiem kviešu cenu kāpums pasaulē, ko izraisīja satraukums par gaidāmo ražu un kas bija galvenais straujā pārtikas cenu kāpuma iemesls, oktobrī jau bija apstājies. Tādējādi ir pamats tam, lai drīzumā cenu kāpums mazinātos arī Latvijā.

Ražotāju cenu pieaugums arī turpmāk būs atkarīgs no ārējiem faktoriem: jau tagad pasaules pārtikas cenu kāpuma ietekme mazinās, un pasaules cenu pieaugumu nākotnē ierobežos arī neskaidrība par ASV attīstību. Tādējādi ārējās norises rāda, ka nākotnē straujš ražotāju cenu kāpums nav gaidāms.

APA: Kalnbērziņa, K. (2022, 16. aug.). Vietējā tirgū pārdotās produkcijas ražotāju cenas samazinās. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1344
MLA: Kalnbērziņa, Krista. "Vietējā tirgū pārdotās produkcijas ražotāju cenas samazinās" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 16.08.2022. <https://www.makroekonomika.lv/node/1344>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up