21.10.2009.

Vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenu mazināšanās apstiprina sagaidāmo patēriņa cenu deflāciju

Lai arī vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenas turpināja mazināties, tomēr ražotāju cenas rūpniecībā kopā pēc vienpadsmit mēnešu krituma septembrī pieauga pret augustu par 0.3%. Šo pieaugumu galvenokārt noteica pasaules metālu cenu pieaugums un līdz ar to eksportējamo preču ražotāju cenu kāpums, kuras jau bija uzrādījušas pieaugumu trešo mēnesi pēc kārtas. Savukārt vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenas turpināja mazināties, ko ietekmēja gan energoresursu tarifu samazinājums, gan joprojām vājais iekšzemes pieprasījums.

Ražotāju cenas - gan eksportēto, gan vietējā tirgū pārdotajām precēm - ir joprojām zemākas nekā pērn septembrī (par 8.0%), lai gan krituma temps ir mazinājies. Kaut arī metālu cenas ir atsākušas pieaugumu pret šī gada augustu,  tās un koksnes un koka izstrādājumu ražotāju cenu līmenis turpināja būt nozīmīgi zemāks nekā iepriekšējā gadā un galvenokārt nosaka ražotāju cenu gada kritumu. 

Vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenu mazināšanās ir viens no rādītājiem, kas apstiprina nākamajos mēnešos patēriņa cenu deflācijas prognozi.

APA: Kalnbērziņa, K. (2022, 16. aug.). Vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenu mazināšanās apstiprina sagaidāmo patēriņa cenu deflāciju. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1480
MLA: Kalnbērziņa, Krista. "Vietējā tirgū pārdoto preču ražotāju cenu mazināšanās apstiprina sagaidāmo patēriņa cenu deflāciju" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 16.08.2022. <https://www.makroekonomika.lv/node/1480>.

Līdzīgi raksti

Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up