18.01.2017.

Iedzīvotāju skaits sarūk: vai ekonomika nolemta neveiksmei?

Iedzīvotāju skaits sarūk: vai ekonomika nolemta neveiksmei?

Jaunākajā "MAKRO sarunā ar Mārtiņu" uzzināsiet, vai tad, ja iedzīvotāju skaits Latvijā sarūk, ekonomika automātiski tiek nolemta neveiksmei?

 

Šīs un citas ekonomikas kopsakarības skaidro ekonomists Oļegs Krasnopjorovs.

1. Vai Latvijā būs jāieved darbaspēks?

Mazkvalificēto strādnieku ieviešana Latvijas ekonomikas attīstību var tikai bremzēt. Savukārt Latvijas spējas masveidā piesaistīt augsti kvalificētus speciālistus ir diezgan ierobežotas.

 

2. Vai mūsu ir pārāk maz?

Nav sakarības starp iedzīvotāju skaitu valstī un labklājību. Ir daudz valstu, kurās iedzīvotāju blīvums ir mazāks nekā pie mums, bet dzīves līmenis - augstāks.

 

 

 

3. Vai būs jāceļ pensijas vecums?

Nākotnē izvēli par to, kādā vecumā pensionēties, katrs pieņems patstāvīgi. Darba tirgus arvien vairāk pieprasīs radošumu un inovatīvu domāšanu – un šīs prasmes var attīstīt jebkurā vecumā.

 

4. Un kas mums ir izdevīgi?

Mums ir divas izvēles - pārtaisīt Latviju par zivrūpniecības lielcehu, šādā veidā mūžīgi paliekot pie zemām algām un zema dzīves līmeņa. Otra izvēle ir šprotu iepakošanu automatizēt un attīstīt nozares ar augstu pievienoto vērtību, kam līdzi, protams, nāk arī augstas algas.

 

 

APA: (2024, 17. apr.). Iedzīvotāju skaits sarūk: vai ekonomika nolemta neveiksmei?. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1778
MLA: "Iedzīvotāju skaits sarūk: vai ekonomika nolemta neveiksmei?" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 17.04.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1778>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up