26.09.2022.

Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās

  • Latvijas Banka
Ilustratīvs attēls lekcija
Foto: Shutterstock

Latvijas Bankas ekonomisti un eksperti līdz ar mācību gada sākumu atsāk vieslekcijas augstskolās Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā un Liepājā, skaidrojot aktuālos ekonomikas un finanšu politikas un teorijas jautājumus un veidojot diskusijas par tiem. 

Šādu iespēju Latvijas Banka piedāvā jau devīto mācību gadu. Vieslekciju cikls tika uzsākts 2014./2015. mācību gadā. Kopumā šo gadu laikā notikušas vairāk nekā 189 lekcijas, kuras apmeklējuši aptuveni 7000 klausītāju. 

Latvijas Bankas mērķis ir palīdzēt augstskolu studentiem ekonomikas un uzņēmējdarbības studijās sasaistīt teoriju ar aktuālajām makroekonomiskajām un finanšu norisēm Latvijā, Eiropā un pasaulē. Šādu kompleksu pieeju atbalsta un sekmē augstskolu mācībspēki un savās anketās pozitīvi novērtē un gaida Latvijas Bankas ekonomistu vieslekcijas apmeklējušie studenti – vairāk nekā 98% to dalībnieku, viņu vidū arī ekonomikas mācībspēki, lekcijas novērtējuši kā labas un ļoti lietderīgas. 

Lekcijās tiks apskatītas tādas eiro zonas centrālajām bankām aktuālas tēmas kā norises Latvijas tautsaimniecībā un eiro zonas monetārās politikas reakcija uz inflāciju, kā arī globālās tautsaimniecības tendences un Eiropas ekonomiskās atveseļošanās priekšnosacījumi. 

Jau tradicionāli studentiem tiks piedāvātas lekcijas par maksājumu bilances statistikas sagatavošanu, kā arī būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kā mūsdienu maksājumus ietekmē inovācijas, tehnoloģiju attīstība un ikdienas digitālā transformācija. 

Iepriekš piedāvāto lekciju klāstu šajā mācību gadā papildinās divas jaunas lekcijas – "Vērtspapīri – viens no zaļā virziena balstiem" un "Par stratēģisko autonomiju un eiro starptautisko lomu".

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī lekcijas tiks piedāvātas gan klātienē, gan attālināti. 

Lektori ir vadošie Latvijas Bankas ekonomisti Agnese Rutkovska, Daina Paula, Krista Kalnbērziņa, Ieva Opmane, Gundars Dāvidsons, Juris Kravalis, Miķelis Zondaks, Lija Strašuna, Anete Migale un Elīna Raģe, kā arī finanšu statistiķi Aigars Kalniņš un Ivars Avotiņš un finanšu analītiķe Edīte Gailiša. 

➡️Ieinteresētās augstskolas lekcijām var pieteikties elektroniski. Sīkāka informācija par lekcijām.

APA: Banka, L. (2022, 05. dec.). Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās . Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/5676
MLA: Banka, Latvijas. "Arī šajā mācību gadā Latvijas Bankas ekonomisti rīko vieslekcijas augstskolās " www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 05.12.2022. <https://www.makroekonomika.lv/node/5676>.
Vai izmanto sociālā profila pasi:

Restricted HTML

Up