27.04.2018.

Finanšu tirgus reakcija uz 2018. gada 26. aprīļa ECB Padomes lēmumiem

Finanšu tirgus reakcija uz 2018. gada 26. aprīļa ECB Padomes lēmumiem
Foto: Shutterstock

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome 26. aprīļa sanāksmē galvenās procentu likmes un aktīvu iegādes programmas apjomus saglabāja nemainīgus.

Salīdzinot ar preses ziņojumu pēc iepriekšējās ECB Padomes sēdes, šajā preses ziņojumā būtisku izmaiņu nebija.

ECB prezidents Mario Dragi savā preses konferencē norādīja, ka, ECB skatījumā, pēc vairākiem straujākas izaugsmes ceturkšņiem, jaunākā saņemtā informācija liecina, ka ekonomikas pieauguma temps ir nedaudz palēninājies, tomēr tas atbilst stabilam un plašam eiro zonas tautsaimniecības kāpumam. Eiro zonas tautsaimniecības izaugsmes tendences joprojām apstiprina ECB pārliecību, ka inflācija vidējā termiņā tuvināsies līmenim, kas zemāks par 2%, bet tuvu tam.

Vienlaikus pamatinflācijas rādītāji joprojām ir zemi, un vēl nav vērojamas pārliecinošas ilgtspējīgas augšupvērstas tendences pazīmes. ECB Padome turpinās sekot līdzi valūtas kursu un citu finansēšanas nosacījumu norišu iespējamai ietekmei uz inflācijas perspektīvu. Kopumā, ECB skatījumā, joprojām nepieciešama augsta monetārās stimulēšanas pakāpe, lai spiediens uz pamatinflāciju turpinātu nostiprināties un veicinātu kopējās inflācijas dinamiku vidējā termiņā. Šādu turpmāku monetāro atbalstu nodrošina neto aktīvu iegādes, būtiskais iegādāto aktīvu apjoms un notiekošā un paredzamā reinvestēšana, kā arī ECB procentu likmju perspektīvas norādes.

Attiecībā uz riskiem – tika norādīts, ka ar eiro zonas izaugsmes perspektīvu saistītie riski kopumā joprojām ir līdzsvaroti. Vienlaikus spēcīgāki kļuvuši ar globāliem faktoriem, t.sk. pieaugoša protekcionisma draudiem, saistītie riski.

ECB Padomes lēmumi atbilda tirgus gaidām. Īsi pēc sēdes lēmuma publiskošanas, pēc Latvijas laika plkst.14.45, eiro vērtība pret ASV dolāru mazliet samazinājās, akciju indeksi palielinājās, kamēr obligāciju ienesīgumi būtiski nemainījās. Vēlāk ECB prezidenta preses konferences laikā eiro pret ASV dolāru nostiprinājās, akciju indeksi saruka, kamēr obligāciju ienesīgumi mazliet pakāpās augšup. Pēc preses konferences gan atkal bija vērojama pretēja kustība un eiro pret ASV dolāru samazinājās, obligāciju ienesīgumi saruka un Eiropas akciju indekss atsāka kāpumu.

Nākamā ECB Padomes sēde notiks šā gada 14. jūnijā Rīgā.

EUR/USD

EURIBOR 3M nākotnes līgums (APR 19)

Eurostoxx 50 akciju indekss

Eurostoxx banks akciju indekss

Vācijas valdības 10 gadu obligāciju peļņas likmes

Francijas valdības 10 gadu obligāciju peļņas ikmes

Spānijas valdības 10 gadu obligāciju peļņas likmes

Itālijas valdības 10 gadu obligāciju peļņas likmes

APA: Krongorns, E. (2024, 19. jun.). Finanšu tirgus reakcija uz 2018. gada 26. aprīļa ECB Padomes lēmumiem . Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/4115
MLA: Krongorns, Erlands. "Finanšu tirgus reakcija uz 2018. gada 26. aprīļa ECB Padomes lēmumiem " www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 19.06.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/4115>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up