10.12.2009.

Bezdarba līmeņa kāpuma temps nemainās, gaidāms palēninājums

Nodarbinātības valsts aģentūra publiskojusi galīgos datus par bezdarba līmeni Latvijā novembra beigās. Reģistrētais bezdarbs novembrī pieauga līdzīgi kā iepriekšējos divos mēnešos – mēneša laikā par 1 procenta punktu, novembra beigās sasniedzot 15.1% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Atsevišķi makroekonomiskie rādītāji turpina uzrādīt ekonomiskās aktivitātes stabilizēšanos, un arī Eiropas Komisijas ikmēneša apsekojumi par uzņēmēju prognozēm attiecībā uz darbinieku skaita pārmaiņām nākošajos trīs mēnešos arvien uzlabojas, taču reģistrētā bezdarba pieaugums joprojām ir noturīgs. Tam pamatā ir divi iemesli – pirmkārt, bezdarba novēlojums attiecībā pret ekonomisko ciklu – pārmaiņas nodarbinātībā seko aktivitātes kāpumiem vai kritumiem. Otrkārt, ir lielāka darba meklētāju motivācija reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā gan sakarā ar bezdarba pabalsta izmaksāšanas termiņa pagarinājumu līdz 9 mēnešiem neatkarīgi no darba stāža (no 1. jūlija), gan darba prakses iespējām pašvaldībās tiem bezdarbniekiem, kuriem bezdarbnieka pabalstu saņemšanas periods ir beidzies.

Neraugoties uz decembra sākumā vērojamo tālāko bezdarba līmeņa kāpumu, turpmākajos mēnešos tomēr gaidāms bezdarba pieauguma palēninājums, kuru noteiks fundamentālo faktoru (makroekonomisko rādītāju) pakāpenisks uzlabojums.

APA: Krasnopjorovs, O. (2024, 17. apr.). Bezdarba līmeņa kāpuma temps nemainās, gaidāms palēninājums. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1461
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Bezdarba līmeņa kāpuma temps nemainās, gaidāms palēninājums" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 17.04.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1461>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up