09.02.2010.

Eksportējošās nozares būs pirmās, kur parādīsies jaunas darba vietas

Atbilstoši prognozētajam, bezdarba pieaugums janvārī saglabājies, bet kļuvis lēnāks - 0.6 procentu punkti, reģistrētā bezdarba līmenim janvāra beigās sasniedzot 16.6%. Tas pamatā saistāms ar pakāpenisku fundamentālo faktoru (makroekonomisko rādītāju) uzlabošanos, augot eksporta iespējām. Turklāt jāņem vērā, ka pēc lēmuma par lielo bezdarbnieka pabalstu ierobežošanu, reģistrējoties pēc 2009. gada 31. decembra, daudzi darba meklētāji neatlika reģistrāciju Nodarbinātības valsts aģentūrā uz jauno gadu. Tas radīja īpašu reģistrētā bezdarba pieaugumu decembrī.

Eiropas Komisijas veikto regulāro uzņēmēju aptauju dati par Latviju norāda, ka nav tālu līdz brīdim, kad tautsaimniecībā sāks veidoties jaunas darba vietas. Visoptimistiskāk gan ražošanas, gan nodarbinātības paplašinājuma perspektīvas šobrīd vērtē apstrādes rūpniecības uzņēmumi. Tas varētu būt saistīts gan ar nozares orientāciju uz eksportu, gan ar to, ka spēcīgs darba ražīguma pieaugums 2009. gada laikā ļāva apstrādes rūpniecībai agrāk nekā pārējām nozarēm mazināt lielu daļu no iepriekšējos gados uzkrātās plaisas starp algām un darba ražīgumu.

APA: Krasnopjorovs, O. (2024, 25. feb.). Eksportējošās nozares būs pirmās, kur parādīsies jaunas darba vietas. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1442
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Eksportējošās nozares būs pirmās, kur parādīsies jaunas darba vietas" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 25.02.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1442>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up