10.05.2011.

Ievērojami mazinās bezdarbs, bet aug kvalificēta darbaspēka trūkums

2011. gada aprīlī pirmo reizi pēdējā pusgada laikā bija vērojams straujš reģistrētā bezdarba kritums – par 0.5 procentu punktiem, mēneša beigās sasniedzot 13.9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Lai gan pērnā gada aprīlī bezdarba līmeņa kritums bija straujāks (0.6 procentu punkti), toreiz pusi no samazinājuma noteica ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pārrēķins. Šogad pārrēķinam nebija nozīmīgas ietekmes uz kopējo bezdarba līmeni. Tādējādi pavasarim raksturīgais bezdarbnieku skaita kritums līdz ar sezonas darbu atsākšanos šogad ir straujāks nekā pērn.  

Par pieaugušām iespējām atrast darbu liecina arī brīvo darba vietu skaita pieaugums Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) reģistros, kas aprīļa beigās sasniedza 3.3 tūkstošus, gada laikā pieaugot pusotru reizi. Pastāvīgu darbu atradušo bezdarbnieku skaits aprīlī bija 6.7 tūkstoši, t.i., pastāvīgu darbu atrada katrs divdesmit ceturtais bezdarbnieks, kas ir līdzīgs rādītājs kā pērn. Lai gan līdz ar tautsaimniecības atkopšanos pieaug arī pieprasījums pēc darba rokām, izvēlēties piemērotus darbiniekus kļūst arvien grūtāk. Pakāpeniski augot pieprasījumam pēc kvalificētiem darbiniekiem, NVA reģistros šādu bezdarbnieku kļūst arvien mazāk, bet palielinās tādu bezdarbnieku īpatsvars, kam ir pamatizglītība, vispārēja vidējā izglītība, kā arī valsts valodas atestācija zemākajā pakāpē.

APA: Krasnopjorovs, O. (2024, 25. feb.). Ievērojami mazinās bezdarbs, bet aug kvalificēta darbaspēka trūkums. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1290
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Ievērojami mazinās bezdarbs, bet aug kvalificēta darbaspēka trūkums" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 25.02.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1290>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up