28.08.2009.

Komentārs par mazumtirdzniecības datiem 2009. gada jūlijā

Mazumtirdzniecības apgrozījums jūlijā salīdzinājumā ar jūniju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, saruka par 1.0% (salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kritums saglabājās līdzīgs iepriekšējos mēnešos novērotajam - 29.5%). Samazināšanos par 1.0% var vērtēt kā zināmu stabilizēšanos pēc krasā krituma jūnijā līdz ar valsts budžeta grozījumu veikšanu. Patērētāju noskaņojuma indekss, kas sniedz iepriekšēju priekšstatu par iedzīvotāju uzvedību, jau liecināja, ka bažas par nākotnes ieņēmumiem un darba vietām jūlijā turpinājis pieaugt, tādējādi uzlabojumu tirdzniecībā gaidīt nebija pamata.

Lai arī augustā patērētāju noskaņojuma indekss ir nedaudz uzlabojies salīdzinājumā ar jūliju, būtiskus uzlabojumus tirdzniecības aktivitātēs tuvākajos mēnešos visdrīzāk nesagaidīsim, jo nenoteiktība par tautsaimniecības attīstību, pārmaiņām valsts pārvaldē un valdības turpmāko politiku joprojām saglabājas; rudenī daudzu iedzīvotāju rocību negatīvi ietekmēs arī bezdarbnieku pabalstu izsniegšanas termiņu beigšanās.

APA: Puķe, A. (2024, 19. jun.). Komentārs par mazumtirdzniecības datiem 2009. gada jūlijā . Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1495
MLA: Puķe, Agnese. "Komentārs par mazumtirdzniecības datiem 2009. gada jūlijā " www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 19.06.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1495>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up