01.12.2009.

Mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī turpināja mēreni samazināties

Mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī turpināja mēreni samazināties, sarūkot par 1.3% salīdzinājumā ar septembri. To noteica iedzīvotāju rīcībā esošo ienākumu kritums, un likumsakarīgi nepārtikas preču apgrozījums saruka straujāk nekā pārtikas preču apgrozījums.

Patērētāju noskaņojuma indekss novembrī salīdzinājumā ar oktobri ir ievērojami uzlabojies, tomēr tā līmenis joprojām ir ļoti zems un nepietiekams, lai gaidītu drīzu uzlabojumu tirdzniecībā. Vērā ņemamas pozitīvas pārmaiņas šai nozarē gaidāmas tikai tad, kad tās vispirms būs sasniegušas iedzīvotāju maciņus, proti, pieaugs ienākumi. Šajā ziņā galvenais impulss tautsaimniecības attīstības stabilizācijai gaidāms no eksporta izaugsmes, kur atsevišķās eksporta preču grupās jau vairākus mēnešus vērojamas pozitīvas tendences. Tomēr tam, lai eksporta atkopšanās līdz ar jaunām darba vietām, investīcijām un ienākumiem valsts budžetā stabilizētu arī iekšzemes pieprasījumu, ir vajadzīgs laiks.

Lai gan šī gada novembrī - decembrī veikalos dāvanu un svētku maltītes gādāšanas rosības netrūks, tomēr sezonāli izlīdzinātajos mazumtirdzniecības apgrozījuma datos šis kāpums neatspoguļosies, tādēļ paredzams, ka mazumtirdzniecībā lejupejoša tendence vai svārstības ap nulli turpināsies arī nākamajos mēnešos.

APA: Puķe, A. (2024, 22. jul.). Mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī turpināja mēreni samazināties. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/1466
MLA: Puķe, Agnese. "Mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī turpināja mēreni samazināties" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 22.07.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/1466>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up