10.04.2024.

Oļega Krasnopjorova prezentācija "Fibenol" un LIAA pārstāvjiem

Ilustratīvs attēls prezentācijas titulslaids
Foto: Latvijas Banka

Latvijas Bankas ekonomista Oļega Krasnopjorova prezentācija par koksnes apstrādes nozari Latvijā. Prezentācija 2024. gada 10. aprīlī sniegta Igaunijas uzņēmuma "Fibenol", kas iecerējis Latvijā attīstīt biorafinēšanas rūpnīcu, un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjiem.

Produkti no koksnes ir Latvijas eksporta svarīgākā komponente, nodrošinot katru sesto Latvijas eksporta eiro – šajā ziņā esam Eiropas līderi. "Mūsu salīdzinošā priekšrocība koksnes apstrādē izriet no materiālu pieejamības, efektīvas biznesa ekosistēmas un kvalificētiem darbiniekiem. Lai līdzsvarotu meža kā koksnes resursa izmantošanu ar citām sabiedrības interesēm un dabas aizsardzību, ir būtiski izmantot koksni pēc iespējas efektīvāk, mazinot zemas pievienotās vērtības koksnes produktu eksporta īpatsvaru. Koka apstrādes produktus eksportējam arvien sarežģītākus. Taču no Skandināvijas valstu līmeņa būtiski atpaliekam koka pārstrādes - celulozes, papīra, koksnes ķīmijas un tamlīdzīgu produktu ražošanā. Tie ir produkti ar augstu pievienoto vērtību, kuru ražošana ļautu Latvijas meža resursus vēl efektīvāk izmantot valsts labklājības celšanai," skaidro Krasnopjorovs.

Plašāk – LIAA paziņojumā
Skatīt prezentāciju

APA: Krasnopjorovs, O. (2024, 30. may.). Oļega Krasnopjorova prezentācija "Fibenol" un LIAA pārstāvjiem. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/6459
MLA: Krasnopjorovs, Oļegs. "Oļega Krasnopjorova prezentācija "Fibenol" un LIAA pārstāvjiem" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 30.05.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/6459>.

Līdzīgi raksti

Up