Andrejs Bessonovs

Monetārās politikas pārvaldes Pētniecības daļas galvenais ekonometrists

Andrejs Bessonovs 2014. gadā Latvijas Universitātē ieguva ekonomikas doktora zinātnisko grādu (Dr. oec.) ekonometrijā. Viņš ir studējis ekonomiku Jončopingas Starptautiskajā biznesa skolā 2008. gadā. Andrejs ir papildinājis savas profesionālās zināšanas vairākos mācību kursos un semināros ārzemēs (Gerzensee Study Center, Gercenzē; Barcelona GSE Summer School, Barselonā; Centre for Monetary and Financial Studies, Madridē; Centre for Central Banking Studies, Londonā).

Andrejs Bessonovs darbu Latvijas Bankā uzsāka 2008. gadā. Pirms tam viņš strādāja Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijā par vecāko referentu. 2012. -2013. gadā un 2015. gadā Andrejs strādāja Eiropas Centrālās Bankas Ekonomikas ģenerāldirektorātā nacionālā eksperta amatā.

Pašlaik Andreja Bessonova darba pienākumos ietilpst Latvijas un Ekonomikas un monetārās savienības inflācijas un tās noteicošo faktoru padziļināta izpēte un analīze, regulāra Latvijas inflācijas prognozēšana un prognozēšanas modeļu pilnveidošana. Kā arī Andrejs veic pētniecisko darbu. Viņa pētniecisko interešu loks ir saistīts ar makroekonomisko rādītāju īstermiņa prognozēšanas jautājumiem, monetāro izpēti, faktoru modeļu pielietojumu makroekonomisko procesu izpētē.

 

Autora darbi

Up